Sprawdzamy jakie rozwiązanie winylowe możemy nabyć za jakie pieniądze oraz doradzimy co i gdzie najlepiej się sprawdzi

Cześć ! 
Ostatnio dość często pytacie się jaka jest różnica pomiędzy wykładziną za 25 zł a 50 zł/m2 oraz dlaczego winyl pocięty na kawałki (panele winylowe) są znacząco droższe od tych w rolkach. Dziś pomogę wam dobrać odpowiednią podłogę do zastosowania.Zaczynając od produktów budżetowych, zawsze proponuje klientowi przekalkulować różnicę budżetu na swoim metrażu. Przykładowo, kupując najtańszą wykładzinę w budżecie ok. 25 zł/m2 dostaniemy produkt który ma 1,5mm, praktycznie zerową warstwę użytkową. Taka wykładzina nadaje się na idealnie równe podłoża i niskie natężenie ruchu.  Inwestując ok. 30-35 zł/m2 nasz produkt będzie miał większą warstwę użytkową i będzie grubszy co da nam większą wytrzymałość na ewentualne uszkodzenia. 

Nie zawsze jednak im grubsza wykładzina tym lepsza. Przykładowo, mając do wyboru wykładzinę o grubości 2,7mm i 0,15mm warstwy użytkowej i 2mm i 0,44mm warstwy użytkowej lepiej będzie wybrać tą która będzie niższa i z większą warstwą użytkową. Wynika to z tego, że niska warstwa użytkowa powoduje, że wykładzina jest miękka, a jak do tego jest gruba to bardzo łatwo będzie ją przedrzeć. Zasada jest prosta – im większa grubość warstwy użytkowej i bardziej twardy spód tym mocniejsza wykładzina.

Prawdziwą furorę robią teraz wykładziny na podbiciu tekstylnym. Wiele szerokości, nowoczesne wzornictwo i dobre parametry użytkowe. Seria wykładzin 280T i 320T dostępna na sklepie www.ewinyl.pl idealnie sprawdza się zarówno jako wykładzina do domu jak i w budynkach o większym natężeniu ruchu. Jej największą zaletą jest podkład tekstylny który ma 2 wielkie zalety. Pierwszą jest praktynie brak możliwości przedarcia wykładziny w normalnych warunkach. Drugą jest możliwość położenia jej na delikatnie nierówne podłoże. Na normalnej wykładzinie będzie odbijać się to na czym leży. Na tej nie będzie to widoczne. 

Poza takim rozwiązaniem jeśli masz większy budżet proponujemy zakup paneli winylowych które wyglądają bardziej naturalnie i mają wysokie parametry użytkowe. W zależności od budżetu i potrzeb polecamy kilka kolekcji i firm które sprawdzą się zarówno w domu jak i w obiekcie o większym natężeniu ruchu. Najczęściej jeśli chodzi o zastosowanie domowe polecamy Creation 30 lub ID Essential 30, jeśli chodzi o zastosowanie obiektowe polecamy Tajima Ambiente (mają pięknie odwzorowane wzory drewnopodobne), Ultimo, Divino oraz ID Inspiration 55 lub ID Inspiration 70. Wszystkie kolekcje można obejrzeć na stronie www.ewinyl.pl
Masz więcej pytań czy może twój przypadek jest bardziej skomplikowany ?