Winyl na podłogę 1…2…3…

Panele winylowe przez lata powolnie wchodziły na Polski rynek podłóg. Od niedawna jest to bardzo popularne rozwiązanie stosowane zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak i komercyjnym. Kreatywność ludzi nie zna granic i coraz częściej spotykam się z pytaniami typu: „czy można zamontować panele winylowe na ścianie czy suficie ?”. Odpowiedź brzmi: tak. Wszystko jednak zależy od odpowiedniego przygotowania. Do montażu będziemy musieli przygotować odpowiednio podłoże. Musi być ono gładkie, chłonne i zagruntowane oraz nie wilgotne. 

Na co można przykleić panel winylowy ?

Po upewnieniu się, że nasze podłoże jest odpowiednio przygotowane należy podłoże zagruntować i przejść do klejenia. Do przyklejenia panela winylowego do ściany zalecam użycie kleju KE2000S firmy Uzin. Klej należy rozprowadzić pacą A1. Klej ten jest prosty w użyciu ponieważ ma bardzo szeroki czas otwarty co oznacza, że nie musimy się spieszyć z ułożeniem paneli. Klej nie zaschnie nam przez kilka godzin. 

Montaż

Panel docinamy zwykłym nożem typu tapeciak i łamiemy jak tabliczkę czekolady. To bardzo proste i szybkie. Po przylepieniu panela zalecam docisnąć go równomiernie tak jakbyś chciał wycisnąć spod niego klej. To spowoduje, że będzie przylepiony całą powierzchnią i usunie ewentualnie powietrze. To już praktycznie wszystko – jedyne co możesz jeszcze zrobić to jeśli zostały ci mikro szczeliny przy łączeniu ściany z podłogą lub sufitem możesz użyć akrylu w zbliżonym do podłogi kolorze.