Zmiany włókien w ekskluzywnych dywanach dają więcej możliwości

MORE Possibilities

Drogie Panie i Panowie, właśnie otrzymaliśmy informacje, że zarówno w dziedzinie ekskluzywnych dywanów jak i wykładzin zaszła zmiana jeśli chodzi o materiały z jakich są wykonane niektóre  modele. Zmiany te mają na celu zwiększenie wytrzymałości produktów na ugniatanie się oraz ułatwienie pielęgnacji. W niektórych kolekcjach ręcznie robionych dywanów i wykładzin  ekskluzywnego producenta Jacaranda zmieniono runo z wiskozy na Tencel.

Niektórzy z was mogą już znać to runo np z tkanin obiciowych stosowanych w meblarstwie, lecz dla tych którzy nie wiedzą na czym polega różnica spieszę z wyjaśnieniem. Przy zachowaniu bardzo zbliżonego wyglądu oraz dotyku: nie posiada substancji chemicznych, jest dobre dla alergików, kontroluje wilgotność pomieszczenia i co najważniejsze można je czyścić bez obaw używając np wody i środków do czyszczenia dywanów (o rodzajach środków do pielęgnacji i czyszczenia dywanów i wykładzin opowiem na pewno w oddzielnym artykule). Dla wykładzin syntetycznych z trochę  gorszej jakości także znalazło się rozwiązanie (a nawet 2!) które spowodują że wykładzina będzie równie piękna po pierwszym praniu czy zabrudzeniu. Pierwsza z nich to technologia modyfikacji dobrze znanego runa poliamidowego.

Poliamid Antron, bo tak się nazywa ma tzw strukturę zamkniętą runa co powoduje, kolokwialnie mówiąc że brud nie wnika w strukturę nitki tylko zostaje na niej. Dzięki temu mamy możliwość wyczyszczenia wykładziny praktycznie w 100%. Ponadto runo jest  bardzo wytrzymałe, większość wykładzin posiada najwyższą klasyfikację użytkową. Jest to idealne rozwiązanie do miejsc gdzie istnieje duża szansa ubrudzenia wykładziny lub jest duże natężenie ruchu. Drugim produktem podobnym w efekcie końcowym jest wykładzina z tzw Sorony. Jest to runo wykonane z kukurydzy. Dzięki temu wykładzina jest ekologiczna i ma niesamowite właściwości plamoodporne oraz wytrzymałość na ugniatanie. Jeśli masz jakieś pytania co do artykułu pisz śmiało na adamluczko@gmail.com.