Szybko, ekonomicznie i z oszczędnością Twojego czasu

Mimo tego, że trawa sztuczna wymaga minimum opieki nadejdzie czas, że trzeba będzie poświęcić odrobinę czasu na to by jak najdłużej cieszyła oko pięknym wyglądem. Częstotliwość zależy od wielu czynników jak typ trawy, gęstość czy intensywność użytkowania. Poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki które mogą Ci pomóc.

Główne zasady:

Należy usuwać liście, igliwie i wszystkie dodatkowe organiczne materiały za pomocą odkurzacza do liści, myjki ciśnieniowej (z odległości minimum pół metra) oraz grabiami plastikowymi. Większe obiekty jak gałązki trzeba usunąć manualnie. Szczotkowanie trawy w kierunku przeciwnym do ułożenia włosia (jeśli jest taka sytuacja) powinno wykonywać w miarę potrzeb. Nie należy używać zbyt wiele siły przy tych pracach.

Zasady pielęgnacji sezonowej:

W czasie lata temperatura może spowodować, że runo trawy będzie bardziej delikatne co może spowodować, że trzeba będzie częściej użyć szczotki do wzruszenia włosia szczególnie w miejscach gdzie trawa jest użytkowana intensywnie. W czasie jesieni proponujemy regularne usuwanie liści ponieważ takie podłoże tworzy dobry podkład pod rośnięcie mchu czy chwastów. Śnieg i lód podczas zimy to nie problem dla trawy. Jeśli jednak chciałbyś usunąć śnieg proponujemy usunięcie plastikową łopatą do śniegu wierzchnią warstwę śniegu, a resztę szczotką np. do zamiatania liści.

Chwasty:

Jeśli trawa jest prawidłowo zainstalowana i dbamy o nią jak w punktach wyżej nie powinny na niej wyrastać chwasty. Jeśli jednak zdarzy się, że jakiś szkodnik wyrósł to usuń go manualnie. Jeśli problem będzie pojawiał się na dużą skalę proponujemy zastosowanie środka na chwasty lecz na bazie wody (wykonaj próbę w mało widocznym miejscu, jeśli nie zauważysz zmian po kilku dniach możesz zastosować na większej powierzchni).

Nie daj się zwieść – przeczytaj jak radzić sobie z zabrudzeniami i dlaczego trawa sztuczna jest idealna dla zwierzaków

Zabrudzenia:

Jest to bardzo istotne by usuwać zabrudzenia najszybciej jak to możliwe ponieważ usunięcie z biegiem czasu będzie coraz trudniejsze. Najlepsze do usunięcia zabrudzeń będzie ścierka bawełniana lub ręcznik papierowy. Spróbuj usunąć zabrudzenie i przelej je wodą. Jeśli zabrudzenie nadal nie zostało zmyte użyj delikatnego detergentu, spróbuj usunąć zabrudzenie szmatką i przemyj wodą.

Zwierzątka:

Trawa sztuczna jest przyjazna dla zwierzaków 😊 Jeśli chodzi o „twarde zabrudzenia” wygenerowane przez zwierzaka pozwól im wyschnąć po czym usuń. Jeśli chodzi o mocz to zostanie on usunięty wraz z opadami, jeśli chcesz możesz mu pomóc przelewając trawę wodą.

Utrzymanie trawy sztucznej wewnątrz pomieszczeń:

Utrzymanie trawy sztucznej wewnątrz pomieszczeń praktycznie nie różni się niczym od użytkowania wykładziny dywanowej. Należy regularnie odkurzać i usuwać zabrudzenia.

Zbiór ciekawostek i podpowiedzi od naszego zespołu

Podpowiedzi od naszego zespołu:

– Aby zredukować ilość liści proponujemy przycinać regularnie drzewa i krzewy.

– W miejscach suchych i z dużą ilością kurzu proponujemy zraszać trawę aby utrzymać jej piękny zielony kolor.

– Proponujemy przestawić raz na jakiś czas ciężkie meble itp. i zaczesać włosie aby wróciło do pierwotnej formy.

– Ostre krawędzie mogą uszkodzić trawę. Upewnij się, że twoje meble ogrodowe nie mają cienkich albo ostrych nóżek.

– Nigdy nie używaj ciężkiej chemii.

– Nie powinno się palić, rozpalać grilla lub używać fajerwerków na trawie sztucznej ponieważ możemy ją uszkodzić.

– Refleks świetlny może spowodować przegrzanie trawy i zmienić jej odcień a w skrajnych przypadkach może spowodować zajęcie się ogniem. Unikaj refleksów w wysokich temperaturach.

– Unikaj zostawiana węża ogrodowego na trawie w ciepłe dni.

– Najlepszą metodą do usunięcia gumy do żucia z trawy jest użycie noża i usunięcie gumy nie niszcząc trawy. Możesz oczywiście użyć także tzw „ice spray”.

Mamy nadzieje, że pomogliśmy ci zarówno w podjęciu decyzji o zakupie jak i przy ewentualnym korzystaniu z tego rozwiązania 😊 My osobiście nie żałujemy, że mamy trawę sztuczną, oszczędzamy mnóstwo czasu który w dzisiejszych czasach jest najcenniejszą walutą. Wejdź na www.etrawa.pl gdzie znajdziesz najlepszej jakości trawy belgijskie firmy LANO.