Co doradzić jako architekt w kwestii wyboru wykładziny do domu i dlaczego to dobry pomysł

Obalamy mity za 3,2,1…

Masz fajny pomysł do którego potrzebujesz wykładziny, ale klient nie jest do końca przekonany bo członek rodziny jest alergikiem ? Czy może Ty sam boisz się zastosować w projekcie wykładzinę albo dywan ? Wykładziny przez wiele lat kojarzyły się z wydeptanymi ścieżkami, wzorami z czasów komuny i kurzem. Pozwól, że zmienię ten stary, dawno nie aktualny obraz tych nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie podłóg. 

Wykładzina dywanowa ręcznie tkana Sikkim Snow

Pierwszorzędnie, wykładzina którą odkurza się chociaż raz w tygodniu jest najlepszą możliwą podłogą dla alergika. Absurd ? Nic bardziej mylnego ! Niemiecki Instytut do spraw badań dot. alergi i astmy (DAAB) dowiódł, że wykładzina jest podłogą przy której w pomieszczeniu unosi się najmniej drobinek kurzu. Zachowując regularność odkurzania nie możemy sprawić większego prezentu alergikowi niż nowa wykładzina. 

Film w którym wyjaśniono jak wykładzina dywanowa wpływa na jakość powietrza w pomieszczeniu

Co do wzornictwa i kwestii wytrzymałości oczywiście wszystko zależy od upodobań i budżetu. Pewne jest to, że wzornictwo może być i bardzo nowoczesne jak i klasyczne lecz we wszystkim znajdziemy coś ze smakiem. Co do wytrzymałości to dzisiejsza technologia pozwala stworzyć wykładziny które wyglądają jak sypialniane, a można położyć je nawet w… biurowcu ! Wszystko zależy od twojej wyobraźni i budżetu !

Wykładzina dywanowa Vanity

Wracając do tematu głównego, nie mogę jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie ponieważ to Ty masz wykształcenie i to Ty wiesz co będzie najlepszym rozwiązaniem dla twojego klienta. Ja jedynie mogę powiedzieć, że technologia wykładzin dywanowych, dywanów jak i LVT jest na bardzo wysokim poziomie i nie musisz się obawiać, że doradzanie tego typu rozwiązania spotka się z negatywnym odbiorem. Masz jakiś pomysł i nie wiesz czy można go przerodzić w rzeczywistość ? Pytaj ! 🙂 

ID Inspiration 70