Dlaczego warto zwrócić uwagę na parametry podłogi przed jej zakupem ?

Clear the Desk

Bardzo często klient kupując podłogę nie patrzy na jej parametry tylko na wygląd. Oczywiście zgodzę się z faktem, że wygląd jest najważniejszy lecz aby długo cieszyć się piękna podłogą trzeba spojrzeć na jej kartę techniczną… W zależności czy wybieramy wykładzinę dywanową czy winylową mamy odpowiednie parametry które określą nam jej wytrzymałość.Przy wykładzinach dywanowych wyróżniamy głównie 4 rodzaje włókien: polipropylen (pp), poliamid (pa), wełna (wo) oraz poliester (pes). Jeśli chodzi o wytrzymałość przy małej gęstości runa wg mnie wyglada ona następująco: najbardziej wytrzymały poliamid i wełna, potem polipropylen i na końcu poliester chodź niektórzy twierdzą, ze poliester jest bardziej wytrzymały od polipropylenu. 

Druga ważna sprawa to gęstość. Przy dużej gęstości każde runo będzie bardziej wytrzymałe. Trzecia ważna sprawa to klasyfikacja użytkowa. Wykładziny dzielą się na domowe i obiektowe. Domowe maja klasyfikacje od 21 do 23 gdzie 23 to najwyższa kwalifikacja użytkowa a 21 to najniższa. Z kolei obiektowe od 31 do 33. Wykładziny posiadające klasyfikacje obiektowa automatycznie maja tez najwyższa kwalifikacje do domu. 

Kazda wykładzina jest także przebadana pod względem wielu innych istotnych aspektów. Np czy jest antyelektrostatyczna, czy nadaje się do używania meblami na kółkach, czy nadaje się na ogrzewanie podłogowe itd. Mając powyższe informacje na uwadze nie dasz się zmanipulować sprzedawcy tylko sam stwierdzisz czy ta podłoga spełni oczekiwania.