Zastanawiasz się, jak zaaranżować wnętrze, by przybrało prawdziwie oryginalny wyraz ?

Zastanawiasz się, jak zaaranżować wnętrze, by przybrało prawdziwie oryginalny wyraz ? Ostatnio bardzo modny jest beton oraz okładziny z naturalnego drewna. Ale można również pójść o krok dalej i wypróbować materiałów typu sztuczna trawa, które w obecnej odsłonie robią ogromne wrażenie na osobach, które urządzają swoje wnętrza.

Beton, szkło oraz drewno i… kolor zielony, który przełamuje nudę

Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem fakt, że projektanci wnętrz coraz chętniej korzystają w swoich projektach z form oraz faktur, które odwzorowują przywiązanie do naturalności. Stąd tak duże zainteresowanie strukturą betonu, który stosuje się już właściwie wszędzie, począwszy od łazienki, a na salonie kończąc. Szary kolor jest na tyle uniwersalny, że pasuje do każdej aranżacji, a co ważne, nie jest także materiałem trudnym w aplikacji. Dzięki charakterystycznej strukturze, może być nakładany na dowolne podłoże, a efekt za każdym razem będzie niebywale surowy.

Beton, biel, szkło – gwarancja designu na długie lata

Beton dobrze komponuje się z kolorem białym oraz świetlistą powierzchnią szkła, która najczęściej jest stosowana w postaci kabin prysznicowych, a także jako drzwi wewnętrzne, przesuwne. Do szkła dobiera się drewno – piękne i wytrzymałe podłogi z drewna, służą w domu latami, bez śladów użytkowania. Czy pośród naturalnych okładzin możemy wyróżnić jeszcze coś, co zwraca na siebie uwagę, ale również tworzy niezwykły nastrój we wnętrzu? Aby mieć podłogę która wygląda jak beton nie trzeba wydawać fortuny na materiał i montaż. Podłogi winylowe oferują odwzorowanie różnego rodzaju betonów i marmurów. Świetnym przykładem jest wykładzina Essentials 280T we wzorze Stromboli Acier z ewinyl.pl

Warto tu zwrócić uwagę chociażby na sztuczną trawę! To materiał, który podbija nowoczesne katalogi aranżacyjne i coraz śmielej wkracza na salonu. A gdzie można tak naprawdę zastosować sztuczną zieleń?

Sztuczna trawa i jej wszechstronne zastosowanie w aranżacji!

Weźmy chociażby pod uwagę produkt Garden Trawa Golfowa Ekonomiczna ze strony etrawa.pl. To śmiała propozycja dla motywów związanych z naturą. Model ma krótkie włókna, nawiązujące do charakterystycznego runa leśnego. Sprawdzi się przy wykładaniu podłoża w firmowym pomieszczeniu, open space, ale również w sali konferencyjnej.

To materiał schludny i łatwy w użytkowaniu oraz czyszczeniu.

Można również przyjrzeć się bliżej trawie Botanic – trawie sztucznej o ciepłym i naturalnym odcieniu zieleni. Ma długie włosie, które można intensywnie użytkować, a będzie wyglądać dobrze w altanach, na dużych powierzchniach, czy też na tarasie.

Kolejną propozycją będzie produkt od producenta Lano o nazwie Rainbow. Idealny właściwie do każdego wnętrza, a szczegół który zwraca tu uwagę to różnokolorowe włosie. Podczas spaceru po takiej trawie można odnieść wrażenie, że przechadzamy się niczym po leśnej polanie.

Uwaga! Wykonanie z polietylenu sprawia dodatkowo, że trawa będzie także dobrym wyborem na podłoża nasłonecznione, narażone na działanie różnych zjawisk pogodowych.

Czy sztuczną trawę trzeba układać wyłącznie na podłodze? Oczywiście, że nie. Coraz częściej pojawia się także, jako okładzina ścienna, a także jako nietuzinkowy przerywnik pomiędzy płytkami ściennymi w łazience. Zobacz ciekawe inspiracje i dowiedz się więcej o tym materiale na: etrawa.pl