Spis najczęściej używanych listew do paneli winylowych (LVT).

Bardzo często klienci którzy chcą kupić panele winylowe mają problem np z wykończeniem, łączeniem, listwami czy np schodami. Ostatnio znalazłem rozwiązania na większość problemów tego typu.Rozwiązanie najazdowe pozwalające na gładkie przejście z podłogi niższej (często pierwotnej) na panel winylowy.

Gięty profil do łączenia 2 rodzajów paneli winylowych idealnie nada się żeby połączyć 2 kolory paneli winylowych o tej samej wysokości całkowitej. Można wykorzystać go do łączeń prostych i giętych.

Kątownik schodowy wykończeniowy to listwa pozwalająca na wykonanie estetycznego kąta zewnętrznego na schodach wykonanych z panela winylowego. Jest wykonywany w wariantach bardziej delikatnych jak i okazałych.

Ostatni element to listwy przypodłogowe. Niektórzy producenci oferują listwy dedykowane Mdf które mają wzór wybranego panela winylowego. Jeśli jednak wybraliśmy panel innego producenta lub nie podoba nam się to rozwiązanie to mam kilka rozwiązań alternatywnych – listwy aluminiowe do wklejania pasków z paneli, listwy rdzeniowe w kolorze białym…