Home staging nieruchomości premium. Wykładzina i dywan może łatwo zrobić efekt “wow!”

Raz dwa trzy

Zakup wykładziny nie zawsze wiąże się z wielkimi wydatkami. Wiemy, że rynek oferuje wiele rozwiązań które dają dobry efekt przy relatywnie niskiej cenie. Są 2 minusy przy tego typu rozwiązaniu: niskiej jakości materiały które dość szybko się zużyją oraz to, że z reguły są to produkty szeroko dostępne i trzeba je spersonalizować aby były oryginalne.

Wykończenie taśmą

Nie od dziś wiadomo, że dywan to jeden z najłatwiejszych i najszybszych sposobów na odświeżenie wnętrza. Dodatkowo doda on wnętrzu ciepła. W opcjach tańszych mamy narzucony wymiar dywanu i często struktura dywanu nie pozwala nam na cięcie go pod dany wymiar. Aby spersonalizować dywan pod względem wymiaru mamy kilka możliwości.

Wykończenie z zawinięciem

Jedna z nich i zarazem najbardziej ekonomiczna lecz nie najbardziej estetyczna to obszycie wykładziny pod dany wymiar. Kolejna możliwość to zamówienie dywanu indywidualnego. Niektóre fabryczki które oferują wysokiej jakości ręcznie tkane dywany mogą też wykonać produkt pod dany wymiar. Pamiętaj, że mogą za tym iść dodatkowe koszty oraz długi termin realizacji ok 3-4 miesiące. Plusem zdecydowanie jest to, ze dywan ten jest tkany tylko dla ciebie 🙂 Ostatnie rozwiązanie które według mnie jest najbardziej optymalne to zamówienie dywanu z wykładziny pod wymiar ale w fabryce która ma do tego profesjonalny sprzęt. Dają szeroki zakres możliwości jeśli chodzi o wykończenie. Między innymi jest zawinięcie (krawędź wykładziny jest zawijana pod spód przez co nie ma obszycia. Zawinięty materiał jest sklejany od spodu a dla wyrównania poziomu dodawana jest pianka co dodatkowo zwiększa komfort), obszycie overlockiem, obszycie taśmą lub obszycie szerokim na ok. 5-6cm „borderem” z tkaniny lub skóry. Wykonanie jest estetyczne i terminy realizacji oscylują w granicach miesiąca. 

Ręcznie robiony dywan Simla Bordered Rug wykonany na zamówienie klienta